Trikovi u koje ćete se odmah zaljubiti
Visoke temperature, morska so i vetar isušuju kosu, pa ona zbog štetnih spoljašnjih faktora leti zahteva posebnu negu. Morska so i hlor koji se nalazi u bazenima uništavaju vlasi, a zbog raznih hemikalija, kosa može i da poprimi zelenu boju.
Hlor smanjuje proizvodnju sebuma i isušuje površinu kose, zbog čega ona slabi. Kosa koja je u čestom kontaktu sa hlorom i slanom vodom postaje istanjena, zbog čega se može javiti pojačano opadanje.
Zato je važno da posle letovanja i tokom njega dubinski negujete svoju kosu.
1. Kokosovo ulje kao regenerator
Osim regeneratora, kosu posle plaže najbolje hrani kokosovo ulje. Ono je odlična alternativa za pristalice prirodne kozmetike, a deluje isto kao i regenerator koji se ne ispira. Kokosovo ulje učvršćuje vlasi čime se smanjuje rizik od pucanja kose.
Dovoljno je da na ruke nanesete nekoliko kapi, protrljate i zatim umasirate u vlasište. Najbolje deluje na sveže opranoj kosi jer se lakše upija.
2. Vodite računa na bazenima
Za obojenu kosu osim morske soli opasna je i voda iz bazena. Ona je bogata hlorom zbog čega dlake mogu da pozelene. Zato se pre kupanja preporučuje da na kosu stavite nekoliko kapi „bejbi ulja“ koje će sprečiti promenu postojeće boje, a da po izlasku iz bazena kosu isperete običnom vodom.
3. Izbegavajte peglanje
Morska so i visoke temperature mogu da izmuče kosu, pa se posle kupanja ne preporučuje da kosu tretrate peglom ili figarom. Toplota može dodatno da ošteti ionako ranjivu kosu, pa će vlasi brže pucati.
Naročito su na udaru vrhovi koji su više istanjeni nego ostatak kose.
4. Maske za dubinsku regeneraciju
Dubinska oštećenja popraviće maske za kosu. Maska od banana i ulja badema nahraniće dlaku i učiniti je glatkom. Dovoljno je da izgnječite jednu bananu i dodate nekoliko kapi bademovog ulja, a onda nanesite na kosu i umasirate u teme glave.
Ostavite da deluje 20 minuta, a onda isperite mlakom vodom, piše Telegraf.
Pratite Krstaricu na www.krstarica.com